80 léta filmy-hudba

Sandra Lauer

Povolání: zpěvačka
Věk: 46
Datum narození: 18. 05. 1962
Místo narození: Saarbrucken, Německo
Znamení: Býk
Členka skupiny: Enigma

Životopis

Německá zpěvačka, hvězda diskopopu 80. let, nar. 1962, dívčím jménem Sandra Lauer. Jako 12-letá nahrála 1. singl (1974). V letech 1977 - 83 působila ve vokálním triu Arabesque (3 alba).

Po rozpadu " Arabesek " od roku 1985 nastartovala svoji sólovou dráhu songem " Japan Ist Weit " (mimochodem, jde o hit legendárních Alphaville "Big In Japan ", jen v německé verzi).
Sandra ale velký úspěch neměla a tak mohla hovořit o štěstí, že ji pod svá křídla vzal přítel Michael Cretu , s kterým se seznámila během působení v Arabesque.1986 dosáhla Sandra s hitem "In the Heat of the Night" druhé místo na soutěži "Tokyo Song Contest". 7. 1. 1988 se Sandra vdává za Michaela Cretu a stěhuje se s ním na ostrov Ibiza. Od roku 1990 se účastní jako zpěvačka hudebního projektu Enigma (autorem je Michael Cretu). V roce 1995 se jí narodily děti - dvojčata Nikita a Sebastian.Po roce 1985 vydává svůj první singl " SANDRA " . Zpěvák a skladatel Hubert Kemmler z v Německu tehdy slavných Hubert KaH, přišel s nápadem pojmenovat záznam po postavě z bible " Maria Magdalena ". On je také tím, kdo zpívá mužský doprovod v tomhle asi největším Sandřině hitu. " Maria Magdalena " se stane gigantickým úspěchem, v 21 zemích od Jižní Ameriky po Egypt. Umísťuje se na prvních pozicích top 10.V roce 1986 obsadila zpěvačka se songem " In The Heat Of The Night " v písničkové soutěži v Japonském Tokiu druhé místo.
7.ledna 1988 se vdala za Michaela Cretu a společně se odstěhovali s kompletním nahrávacím studiem a celým týmem k Španělskému ostrovu Ibiza.
Zpěvačka svou sólovou kariéru sice ukončila, ale její hlas se stal nezaměnitelným v projektu Enigma, který dal dohromady její manžel Michael Cretu. Pro zajímavost, Michael se kromě skládání textů a hudby v 80-tých letech také angažoval coby zpěvák. Jeho nejznámějším hitem je zřejmě " Samurai ".

Sandře v roce 1999 vychází nové dvojalbum " My Favourites" kde se nacházejí její nejznámější hity v remixované podobě a výběr z nejúspěšnějších písniček.A v roce 2002 vyšlo album The Wheel of Time,které bylo něco jako cover verze úspěšních hitů např.Free Love kterou původně nazpívaly Depeche Mode. Od roku 2004 je Sandra opět na výsluní: 2.10.'04 koncert v Drážďanech, v roce 2006 nazpívala duet s DJ Bobem "Secrets of Love" které mělo veleúspěšné ovace nejen v hitparádách a na konci října 2006 vyšlo její další remixové album Reflections,které je velice povedené už zejména proto že jsou všechny písničky znova přezpívané a v novém hudebním kabátě,takže tohle taneční album by Vám rozhodně nemělo chybět.V příštím roce 2007 bude vycházet nové studiové album The Art of Love spolu s novým singlem The Way i Am,a teprve tohle album bude velká bomba,protože zde všechny písničky produkovala Sandra,což nebylo nikdy zvykem,a to není zdaleka vše, Sandra bude zpívat na albu německy,španělsky a dokonce má zaznít i japonština.

 
80 léta hudba a filmy